
Pierwsze Prace nad grą Magic Fighter trwały od 01/01/2025.
Z jednej strony świeżo upieczony projekt zaczął nabierać tempa, a z drugiej zaś zmiany środowiska programistycznego GameDev spowodowały zahamowanie rozwoju Gry.
I tak z Unreal Engine 4.27.2 wkroczyłem w wersję 5.5.2, na której zacząłem dopracowywać kilka kolejnych mechanik.
Dopiero pod koniec stycznia znów zmiana środowiska programistycznego z Unreal Engine 5.5.2 na 5.3.2, spowodowała spowolnienie prac twórczych.
Musiałem zniszczyć dotychczasowe osiągnięcia i zabrać kilka nowych pomysłów, co zajęło mi trochę czasu.
Ogólnie Magic Fighter miało to grą 2D.
A co za tym idzie?
Nie warto zmieniać środowiska programistycznego, z jednego na drugie, kiedy już jesteśmy w trakcie pracy nad projektem Gry wideo.
Nie minęło kilka kolejnych dni, jak tempo znów wzrosło o 10% na dzień. Mając dwie godziny Pracy dziennie, pod koniec miesiąca 02/2025 udało mi się odbudować w trochę innej formie niż poprzednio to, co zbudowałem przed lutym tego roku.
Ostatnie dni były gorące i NTO nie tylko na dworze.
Ze względu na zmiany środowiska postanowiłem również rozplanować kilka innych rzeczy, do których należą między innymi DLC, czy Plan wydawniczy.
Obecnie jednak stworzenie większości mechanik z wersji środowiska programistycznego 4.27.2/5.5.2 Unreal Engine jest tylko połowicznym sukcesem, gdyż nic innego nie udało się aż tak osiągnąć.
Z punktu widzenia grafiki komputerowej 2D, pracując po 3-4 godziny nad postaciami generowanymi przez AI…
Tak! Praca 4 godziny nad AI! Albo raczej według szkicu:
- Generowanie obrazów AI
- Import do Ibis Paint
- Zmiana na szkic
- Kolorowanie kolorowanki (tak swoją drogą to dość duży nakład czasu i poświęcenie 140% baterii >> 2 ładowania telefonu)
- Export po osiągnięciu powolnego ładowania projektu z grafikami (30 Grafik na projekt)
- Wrzut do folderu na telefonie
- Okres czekania na zebranie odpowiedniej ilości Grafik 2D…
Sumując całe tworzenie grafiki komputerowej 2D jest czasochłonne lecz z wykorzystaniem sztucznej inteligencji banalnie proste.